Wymiana opon z zimowych na letnie

Wymiana opon z zimowych na letnie

Zapewne zauważyliście piękną pogodę jak i powrót bocianów to zwiastuje wiosnę ale nie tylko😊 Przed nami również okres wymiany opon. Pierwsze wiosenne dni sprawiają, że zastanawiamy się nad zmianą ogumienia. Z chęcią podpowiemy Wam kiedy oraz o czym warto pamiętać przy zmianie opon z zimowych na letnie. W obecnej sytuacji prosimy o potraktowanie tekstu jako radę i przygotowanie się do tego tematu oraz przyjemne spędzenie czasu na lekturze😊 Pamiętacie że zdrowie i bezpieczeństwo rodziny jest najważniejsze. Również chcemy wspomnieć, że po sytuacji kryzysowej ważne jest wspieranie małych lokalnych przedsiębiorców.  A teraz wracamy do tematu ogumienia.

Kiedy zmieniamy

Producenci opon przyjęli zasadę, że graniczną temperaturą, która umownie rozdziela stosowanie bieżników zimowych jest średniodobowa temperatura powietrza powyżej 7 stopni Celsjusza. Jeśli przez okres 1-2 tygodni temperatura w nocy utrzymuje się powyżej 4-6 stopni, warto wyposażyć pojazd w opony letnie.

O czym warto pamiętać

Pamiętajmy, że opony letnie powinny mieć zgodnie z prawem bieżnik o wysokości minimum 1,6 mm. Wskaźnik zużycia można znaleźć jako zgrubienie między klockami w kilku miejscach bieżnika. Ważne jest również, aby różnica głębokości rzeźby opon, które znajdują się na jednej osi, nie różniła się więcej niż 5 mm. Należy również ocenić, czy opony letnie nie mają uszkodzeń eksploatacyjnych – sprawdzić, czy nie ma tkwią w nich ciała obce (szkło, gwoździe, kawałki metalu) oraz czy nie ma na niej wybrzuszeń, pęknięć bądź przecięć. Jeśli stwierdzisz  że Twoje opony nie nadają się do dalszej eksploatacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego 😊

Życzymy zdrowia oraz spokoju ducha. 🙂